Loading

Towarowa 8, Tarnowskie Góry 42-600

+48 32 420 7312

office@silesiacarscenter.pl

SKP Pn - Pt: 7:00 – 21:00 Serwis 9:00 - 17:00

Pn - Pt: SKP 7:00 - 21:00 Serwis Regeneracja 9:00 - 17:00
Umów się na wizytę +48324207312
Towarowa 8, Tarnowskie Góry 42-600

Blog Posts

turbosprężarka

Weryfikacja uszkodzeń turbosprężarki. Teoria i praktyka

Turbosprężarka to proste rozwiązanie niedoboru mocy silnika. Mimo zadania, jakie pełni, mechanizm ten jest stosunkowo delikatny i podatny na uszkodzenia, wynikające przede wszystkim z niewłaściwej eksploatacji. Względnie szybkie rozpoznanie tych uszkodzeń jest bardzo istotne dla stanu technicznego całego silnika – jazda z nieprawidłowo działająca turbiną może w krótkim czasie doprowadzić do znacznie poważniejszych awarii.

Continue Reading
Common Rail

Historia układów Common Rail

Choć technologia motoryzacyjna nieustanie dąży do usprawnień, niektóre ze starszych rozwiązań są na tyle skuteczne, że wciąż powszechnie się je stosuje. Jednym z takich starych, dobrych patentów jest układ wtrysku typu Common Rail. Pierwotnie wykorzystywany wyłącznie w silnikach wysokoprężnych, dziś coraz częściej spotykany jest również w jednostkach benzynowych. Przyjrzyjmy się bliżej historii tej technologii.

Continue Reading
turbosprężarka

Od czego zależy żywotność turbosprężarki?

Turbosprężarki to rozwiązanie cieszące się rosnącą popularnością wśród kierowców. Przyczyna jest oczywista – dzięki nim można znacząco zwiększyć moc silnika i tym samym zredukować spalanie. Każdy posiadacz samochodu z turbosprężarką powinien jednak pamiętać, że mechanizmy te nie są niezniszczalne, podlegają zużyciu, które prędzej czy później zakończy się wystąpieniem usterek. Kiedy to nastąpi? To zależy od kilku czynników.

Continue Reading
kontrola kół

Jakie typy stacji kontroli pojazdów wyróżniamy?

Zgodnie z istniejącymi w polskim prawie przepisami, wszelkiego rodzaju pojazdy samochody muszą koniecznie przechodzić w ustalonym terminie badanie techniczne. Ma ono na celu sprawdzenie, czy samochód jest w odpowiednim stanie technicznym i czy nie stwarza zagrożenia dla ruchu drogowego. Badania techniczne mogą odbywać się wyłącznie w posiadających uprawnienia do ich wykonywania Stacjach Kontroli Pojazdów. Wyróżnia się dwa typy takich placówek.

Continue Reading
kobieta w warsztacie

Czym zajmują się stacje kontroli pojazdów?

Bezpieczeństwo na drodze wynika z dwóch czynników. Umiejętności i odpowiedzialność kierowcy to tylko jeden z nich – innym, nie mniej ważnym, jest stan techniczny pojazdu. Samochody zaniedbane i posiadające usterki stwarzają bardzo poważne zagrożenie, zarówno dla ich kierowców, jak i wszystkich innych uczestników ruchu. Dlatego każdy posiadacz auta zobowiązany jest do regularnych wizyt w autoryzowanej Stacji Kontroli Pojazdów.

Continue Reading
olej samochodowy

Na czym polega serwis olejowy samochodu?

Na rynku nie ma samochodu, który posiadałby konstrukcję niepodatną na zużywanie się. Z czasem każde auto zacznie zdradzać objawy utraty trwałości, które są całkowicie naturalną konsekwencją eksploatacji. Aby minimalizować ryzyko wystąpienia usterek i awarii, do których prowadzi nadmierne zużycie, należy zadbać o odpowiednie serwisowania pojazdu. Jedną z usług z tego zakresu jest serwis olejowy. Na czym on polega?

Continue Reading
auto pod maską

Jaki wpływ na turbosprężarkę ma olej?

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych stosowanych w samochodach. Pełni on wiele różnych funkcji, a jego jakość oraz czystość mogą mieć znaczne przełożenie na osiągi czy stan techniczny pojazdu. Jest on również niezbędny do prawidłowego funkcjonowania turbosprężarki. Dowiedz się, jaka jest zależność między jakością oleju a sprawnością tego urządzenia, a także jakie mogą być konsekwencje nieodpowiedniego smarowania.

Continue Reading
auta na autostradzie

Czy ecodriving szkodzi turbosprężarce?

Posiadanie samochodu to ogromny komfort, ale również spora odpowiedzialność finansowa – kierowcy muszą być przygotowani na różnego rodzaju wydatki, przede wszystkim związane z zakupem paliwa. Aby minimalizować koszty, wielu z nich decyduje się na praktykowanie tzw. ecodrivingu, którego celem jest ograniczenie spalania do niezbędnego minimum. Czy taki styl jazdy jest jednak bezpieczny dla turbosprężarki?

Continue Reading
wymiana opon

Kiedy ogumienie w aucie wymaga wymiany na nowe?

Opony to jedyne elementy samochodu, które mają bezpośredni kontakt z nawierzchnią drogową. Z tego powodu mają one ogromny wpływ na poziom bezpieczeństwa i komfortu jazdy, szczególnie w trudnych warunkach, takich jak śnieg i lód na drogach. Jednocześnie opony są bardzo podatne na uszkodzenia oraz zużycie, przez co prędzej czy później trzeba będzie je wymienić. Po czym poznać, że nadszedł czas na wymianę?

Continue Reading
pompowtryskiwacz

Czy pompowtryskiwacze lepiej regenerować czy wymieniać?

Pompowtryskiwacze to niezwykle ważne elementy każdego silnika wysokoprężnego – to właśnie one odpowiedzialne są za dawkowanie mieszanki paliwowej do cylindrów, co jest warunkiem koniecznym do utrzymania pracy jednostki napędowej. Choć pompowtryskiwacze są urządzenia stosunkowo trwałymi i odpornymi na uszkodzenia, z czasem dochodzi do ich wyeksploatowania. Co wtedy zrobić – wymieniać, czy regenerować?

Continue Reading

Archiwalne

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Kategorie

Popularne posty

pompowtryskiwacz

Czy pompowtryskiwacze lepiej regenerować czy wymieniać?

Kategorie

Archiwum

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Najnowsze posty

turbosprężarka

Weryfikacja uszkodzeń turbosprężarki. Teoria i praktyka