Loading

Towarowa 8, Tarnowskie Góry 42-600

+48 32 420 7312

office@silesiacarscenter.pl

SKP Pn - Pt: 7:00 – 21:00 Serwis 9:00 - 17:00

Pn - Pt: SKP 7:00 - 21:00 Serwis Regeneracja 9:00 - 17:00
Umów się na wizytę +48324207312
Towarowa 8, Tarnowskie Góry 42-600

Blog Posts

turbosprężarka

Czym grozi obecność ciał obcych w turbosprężarce?

Choć turbosprężarka nie jest rozwiązaniem nowym, to dopiero od stosunkowo niedawna zyskuje popularność wśród producentów samochodów osobowych oraz kierowców. Te niewielkie urządzenia są w stanie skutecznie podnieść moc silnika o nawet kilkadziesiąt procent, zwiększając tym samym jego wydajność. Jednocześnie są one dość wrażliwe – do ich uszkodzenia może dojść między innymi w wyniku przedostania się do wnętrza ciała obcego.

Continue Reading
mechanik samochodowy

Czym cechują się turbosprężarki Free Float?

Turbosprężarki z roku na rok stają się rozwiązanie coraz częściej stosowanym w konstrukcjach silników spalinowych samochodów osobowych. Dlaczego tak się dzieje? Bez wątpienia jest to zasługa wysokiej użyteczności tych urządzeń, które pozwalają w prosty sposób znacznie podnieść osiągi silnika i zwiększyć jego wydajność. Najprostszą konstrukcją z tej kategorii jest turbosprężarka Free Float. Czym się ona charakteryzuje? Jakie są jej zalety, a jakie wady?

Continue Reading
mechanik

Jak często należy sprawdzać stan turbiny samochodowej?

Teoretycznie turbosprężarka samochodowa powinna zachować swoją sprawność tak długo, jak jednostka napędowa. W praktyce jednak do jej uszkodzenia dochodzi znacznie wcześniej niż do awarii silnika – zazwyczaj spowodowane jest to nieprawidłową eksploatacją. Dlatego tak ważne jest dbanie o turbosprężarkę, między innymi poprzez regularne kontrolowanie jej stanu.

Continue Reading
turbosprężarka

Wybór odpowiedniej turbosprężarki. Na co zwrócić uwagę?

Chęć poprawienia osiągów silnika sprawia, że coraz więcej posiadaczy samochodów decyduje się na wyposażenie swojego pojazdu w turbosprężarkę. Jak w przypadku każdego dodatkowe osprzętu, decyzja o kupnie turbosprężarki powinna być poprzedzona pewnym rozeznaniem w rynkowej ofercie. Podpowiadamy, na jakie kwestie zwrócić uwagę, by mieć pewność, że inwestycja będzie trafiona. 

Continue Reading
turbosprężarki

Które elementy turbosprężarki najczęściej wymagają wymiany na nowe?

Turbosprężarki zyskują dużą popularność w branży samochodów osobowych. Nic w tym dziwnego, ponieważ te proste i niewielkie urządzenia są w stanie znacznie zwiększyć moc jednostki napędowej i tym samym poprawić osiągi samochodu. Ponadto uszkodzone turbosprężarki można stosunkowo niewielkim kosztem regenerować poprzez wymianę ich części. Jakiego rodzaju elementy wymieniane są najczęściej?

Continue Reading
regeneracja turbo

Jak przebiega proces piaskowania turbiny samochodowej?

Regeneracja turbosprężarki, czyli naprawa przeprowadzana poprzez wymianę uszkodzonych lub nadmiernie zużytych elementów, składa się z kilku etapów. Jednym z ważniejszych, niezbędnych do efektywnego przywrócenia urządzenia do jego fabrycznego stanu, jest piaskowanie. Na czym ono polega, jak się je wykonuje i w jakim celu? Dowiesz się tego wszystkiego z poniższego wpisu.

Continue Reading
problem z samochodem

Głośna praca turbosprężarki. O czym to może świadczyć?

W trakcie jazdy generuje różnego rodzaju dźwięki. Ich głównym źródłem jest silni, a także obracające się koła, jednak wachlarz mniej lub bardziej subtelnych odgłosów jest dużo szerszy. Każdy doświadczony kierowca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nietypowe dźwięki lub ich zbyt wysokie natężenie są zjawiskiem, którego nie należy ignorować. Nie inaczej jest w przypadku turbosprężarek.

Continue Reading
licznik

Ile mocy można zyskać dzięki turbosprężarce?

Choć turbosprężarki nie są rozwiązaniem nowym na rynku motoryzacyjnym, to dopiero od stosunkowo niedawna zyskują popularność w segmencie samochodów osobowych – można je dziś bez większego problemu znaleźć na wyposażeniu zarówno w pojazdach luksusowych, jak i rodzinnych. Powód jest prosty, jak sama konstrukcja urządzenia – dzięki niemu można bez problemu podnieść osiągi silnika. Powstaje tylko pytanie: o ile?

Continue Reading
turbosprężarka

Czy stosowanie turbosprężarki ma wpływ na zużycie paliwa?

Choć turbosprężarki nie są wynalazkiem nowym, t dopiero stosunkowo niedawno wzrosła ich popularność wśród producentów i kierowców samochodów osobowych. A im większa popularność jakiegoś rozwiązania, tym częstsze stają się pytania na jego temat? Jak to działa? Do czego służy? Czy to bezpieczne? I najważniejsze – ile można na tym zyskać? W poniższym wpisie wyjaśniamy, czy turbosprężarki mogą wpłynąć na zużycie paliwa w samochodzie.

Continue Reading
turbosprężarka

Czy warto zainwestować w używaną turbinę samochodową?

Wyższa moc silnika, niższe zużycie paliwa – takie korzyści płyną z posiadania samochodu wyposażonego w turbosprężarkę. Z drugiej strony zakup tego urządzenia wiąże się z całkiem sporym wydatkiem. Aby zminimalizować koszty inwestycji, niektórzy kierowcy rozważają zakup turbosprężarki używanej. Czy jest to dobre i – co ważniejsze – bezpiecznie rozwiązanie? Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie.

Continue Reading

Archiwalne

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Kategorie

Popularne posty

turbosprężarka

Czy warto zainwestować w używaną turbinę samochodową?

Kategorie

Archiwum

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Najnowsze posty

turbosprężarka

Czym grozi obecność ciał obcych w turbosprężarce?